Włosy delikatne – jakie produkty należy stosować?

Osoby posiadające włosy doskonale wiedzą, jak trudne potrafi być dobranie odpowiednich produktów dla włosów delikatnych. Zdecydowana większość produktów – szczególnie tych niewłaściwych – sprawia, że fryzura staje się oklapnięta i pozbawiona objętości. Jeszcze gorzej, gdy włosy zaczną przetłuszczać się od nasady – taka sytuacja też niejednokrotnie ma miejsce. Kluczem do sukcesu, czyli w tym przypadku pięknych, zdrowych, mocnych i pełnych blasku włosów jest rozpoczęcie kompleksowej i przemyślanej pielęgnacji. 

Jak postępować z włosami delikatnymi? 

Gamę produktów dedykowanych dla włosów delikatnych posiada w swojej ofercie marka Klorane. Dzięki temu, że cała gama, czyli szampon, odżywka i suchy szampon bazują na mleczku z Owsa, wykazują działanie nawilżające, łagodzące i ochronne. Możliwe jest również wydobycie pełnego blasku, sprężystości i witalności. Marzysz o wyjątkowej miękkości? To również możliwe! 

Warto zauważyć, że włosy delikatne często sprawiają wrażenie cienkich, delikatnych i osłabionych. Tutaj warto przypomnieć, że za grubość włosa odpowiada keratyna, czyli podstawowy składnik budulcowy naszych włosów. To właśnie ten składnik odpowiada za właściwą strukturę włosa, w tym także wytrzymałość i elastyczność. Dzięki niej włosy będą w zdecydowanie lepszej kondycji. Dodatkowo warto wspomnieć o kilku innych dobrych praktykach, dzięki którym wygląd włosa będzie znacznie lepszy: 

  • stosowanie delikatnych preparatów, pozbawionych silnych detergentów i parabenów, 
  • unikanie nadmiernego stosowania suszarki, prostownicy czy lokówki, 
  • zaleca się stosowanie odżywek i masek nawilżających. 

Warto wspomnieć jednocześnie o tym, jak olbrzymie znaczenie ma odpowiednia fryzura, a właściwie jej cięcie. Włosy delikatne nie powinny być zbyt mocno pocieniowane, ponieważ sprawiać będą wrażenie o wiele bardziej cienkich. Nie zaleca się także zbyt częstego wiązania  ich w  kucyk – jeżeli jednak faktycznie będzie to konieczne to doskonale, gdyby było to raczej luźne i niezobowiązujące upięcie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dermokosmetyki to kosmetyki przebadane dermatologicznie. Są hipoalergiczne – doskonale sprawdzą się więc u posiadaczek i posiadaczy częstych alergii, wysypek czy przesuszonej skóry głowy. Maksymalne działanie przy jednoczesnym zastosowaniu delikatnych produktów w dodatku za niewygórowaną cenę? Na tym właśnie polega cudowne działanie dermokosmetyków.

You May Also Like