Wyposażanie nowego mieszkania w 5 krokach

Zakup nowego mieszkania to bez wątpienia ogromna radość. Własne, przysłowiowe cztery ściany, są marzeniem każdego z nas. Nie każdy może pozwolić sobie na to, by zatrudnić projektanta lub ekipę, która od podstaw zajmuje się urządzaniem i wyposażeniem wnętrza. Ten wpis stworzyliśmy dla osób, które stoją przed zadaniem samodzielnej aranżacji świeżo kupionego mieszkania. Podpowiadamy, od czego zacząć urządzanie, jakie kroki należy podjąć, aby móc w przyszłości mieszkać wygodnie oraz zgodnie z oczekiwaniami i faktycznymi potrzebami. 

Krok 1 – Dobry plan

Dobry plan to podstawa! Aby mieć wszystko pod kontrolą, warto uprzednio rozrysować sobie ulokowanie wszystkich niezbędnych elementów w każdym pomieszczeniu, uwzględniając ich szerokość i wysokość. Łatwiej będzie zobrazować, zwizualizować sobie czy poszczególne elementy nie będą na siebie zachodzić oraz czy pozostanie nam wolna przestrzeń niezbędna do tego, by się swobodnie przemieszczać i poruszać.  

Krok 2 – Odpowiedni styl

Wybór odpowiedniego stylu, jaki będzie rządził we wnętrzach, determinuje właściwie każdy późniejszy zakup mebli, akcesoriów i dodatków do domu. Aby uniknąć wrażenia chaosu i niespójności warto po pierwsze, dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych stylów, które rządzą światem designu, a po drugie, wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Nie warto kierować się tym, co aktualnie jest najmodniejsze, wszak w swoim domu każdy musi czuć się wygodnie i swojsko. Dom to nie wystawa, a miejsce pełne ciepła, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się. Na szczęście wybór jest naprawdę szeroki.

Krok 3 – Idealna kolorystyka

Każdy z nas ma nieco inny gust i każdy z nas preferuje nieco inne kolory we wnętrzach. Warto ponownie skupić się na tym, co nam pasuje, w jakim otoczeniu czujemy się najlepiej, co nas relaksuje. We własnym domu należy otaczać się  kolorami i przedmiotami, które są nie tylko funkcjonalne, ale także piękne. Podobnie rzecz ma się z kolorami. Muszą nie tylko spełniać swoje funkcje, np. optycznie powiększyć mieszkanie, ale musimy także czuć się w pomieszczeniach w danym kolorze po prostu dobrze i komfortowo. Przykładem mogą być jaskrawe albo intensywne kolory, typu czerwień. Niektórzy wyjątkowo lubią zdecydowane i mocne kolory, ale przeniesienie ich do wnętrz nie jest wcale dobrym pomysłem. Dlaczego? Bo w dłuższej perspektywie są męczące. W pomieszczeniu w bardzo jaskrawych czy intensywnych barwach po prostu nie da się odpocząć.

Krok 4 – Wyposażenie w dobrej cenie

Wyposażanie warto zacząć od kuchni i łazienki. Bez urządzeń i sprzętów nie da się niestety funkcjonować. Warto zacząć od najbardziej potrzebnych produktów do łazienki, typu wanna, prysznic, toaleta, zlew i jednocześnie wyposażyć kuchnię w niezbędne sprzęty. Nie obędzie się bez tak zwanego trójkąta roboczego, czyli zlewu, lodówki, kuchenki. Wiele osób zapewne w tym momencie zastanawia się, gdzie kupić urządzenia agd, które nie zrujnują i tak już mocno nadszarpniętego domowego budżetu. podpowiadamy! Doskonałym wyborem jest outlet rtv agd. A powodów jest naprawdę wiele. najważniejszym z nich jest oczywiście atrakcyjna cena. Stosunek ceny do jakości jest tu naprawde korzystny. Oferowane w outletach sprzęty są bowiem w pełni sprawne, a niekiedy ich obniżona cena wynika z faktu, że nie posiadają oryginalnego opakowania albo mają drobne wgniecenie czy rysę. 

Krok 5  – Dodatki i akcesoria

Meble, urządzenia i dodatki tworzą spójną całość we wnętrzach. Warto zadbać o to, by były one jak najbardziej gustowne i stylowe. Wszak w tych drobnych elementach często kryje się wielka moc. Moc nadawania niepowtarzalnego, unikalnego charakteru wnętrzom.

You May Also Like