Czy warto zainwestować w kombajn do jabłek?

Praca w sadzie nie należy do łatwych. Ręczne zbieranie owoców jest wyczerpujące i pracochłonne. Dodatkowym utrudnieniem jest zwracanie uwagi na jakość owoców, które muszą idealnie wyglądać. Sadownicy doskonale zdają sobie sprawę z problemów, związanych z niedoborem siły roboczej, wysokimi kosztami zatrudnienia i niezadowalającą wydajnością. Właśnie dlatego szukają nowoczesnych rozwiązań, które usprawnią pracę i obniżają koszty zatrudnienia i produkcji. Idealnym rozwiązaniem jest kombajn do jabłek.

Ręczne a maszynowe zbieranie jabłek – jakie różnice?

Zbieranie ręczne jabłek może nastręczać wiele problemów. Praca wymaga skupienia, zręczności i szybkości. Przy zrywaniu owoców pracownik musi uważać, aby ich nie obić i nie podziurawić. Jabłka muszę wyglądać bowiem zdrowo i apetycznie. Zbiór ręczny nie jest tak wydajny, jak maszynowy. Pracownik często musi wspinać się po drabinie, a to wymaga czasu i jest męczące. Po określonym czasie pracy musi zwyczajnie odpocząć i zrobić sobie przerwę. Dla sadownika nie jest to zadowalająca sytuacja. Pojawiają się przestoje, co zmniejsza efektywność i zwiększa koszty.

Maszynowe zbieranie jabłek jest znakomitą alternatywą do tradycyjnego zbierania. Takie rozwiązanie oferuje wiele korzyści sadownikowi:

  • eliminuje przestaje,
  • zwiększa wydajność,
  • obniża koszty pracy.

Różnice między zbiorem ręcznym i maszynowym są ogromne. Zauważają je właściciele sadów przemysłowych. Właśnie dlatego wielu z nich decyduje się na zakup urządzenia do maszynowego zbioru jabłek.

Kombajn do zbioru jabłek – czy opłaca się go kupić?

Zbieranie owoców prosto z drzew to najlepsza droga do zaoferowania klientowi towaru pierwszorzędnej jakości. Aby skupy jabłek przyjęły je chętnie i dobrze za nie zapłaciły, owoc musi prezentować się nienagannie. Może to umożliwić jedynie specjalistyczna maszyna, a jest nią kombajn do jabłek. Dla sadownika to opłacalna inwestycja, o której może się przekonać już podczas pierwszych zbiorów.

Obniżone koszty produkcji generują spore oszczędności. Sadownik może je wydać na własne cele, takie jak zakup nowych drzewek czy specjalistycznych środków ochrony. Nie musi zatrudniać pracowników i im płacić, denerwować się podczas przestojów i martwić obitymi owocami. Maszyna do zbierania jabłek pracuje wydajnie i niezawodnie. A co najważniejsze nie musi sobie robić przerw w pracy.

Czym charakteryzuje się kombajn do zbioru jabłek?

Nowoczesny kombajn do zbioru jabłek zapewnia wysoką efektywność pracy. Maszyna cechuje się jeszcze wieloma innymi zaletami, takimi jak m.in.:

  • funkcjonalność,
  • solidna i stabilna konstrukcja,
  • wytrzymałość i odporność na uszkodzenia,
  • niska awaryjność,
  • łatwa obsługa.

Maszyna do zbioru jabłek posiada bardzo dobre parametry techniczne, co zapewnia jej długotrwałe i bezproblemowe działanie. Dzięki wbudowanemu czujnikowi kontroluje poziom napełnienia palety. Dużym plusem jest panel sterowania, który pozwala na kontrolę stanu układu hydraulicznego oraz możliwość prowadzenia ręcznego lub hydraulicznego. Do ważnych atutów kombajnu do jabłek należy możliwość pracy nawet na nierównym terenie, co w sadach wcale nie należy do rzadkości.

Nowoczesny kombajn do jabłek wyposażony jest w taśmę z miękkimi wypustkami i szczotki spowalniające, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia owoców. Jabłka są bezpiecznie umieszczone i gotowe do dalszego transportu. Dobrej klasy sprzęt może służyć także do innych zadań. Wyposażony w sekatory i kompresor umożliwia wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, takich jak przycinanie drzewek czy usuwanie obumarłych gałęzi.

You May Also Like