Sprawdzone kosmetyki do skóry trądzikowej

Pomimo że skóra trądzikowa jednoznacznie kojarzy się z okresem dojrzewania, to zmiany na twarzy mogą pojawić się również u mężczyzn i kobiet, którzy czasy młodzieńcze mają już dawno za sobą. Niewątpliwie w przypadku pojawienia się trądziku na twarzy konieczna okaże się wizyta w gabinecie dermatologa. Nawet jeśli leczenie nie zostanie przepisane, to może okazać się, że warto będzie wyposażyć swoją kosmetyczkę w różnego rodzaju kremy lecznicze lub maści zmniejszające widoczność powstałych zmian trądzikowych.

Cera trądzikowa… i co dalej?

Oprócz wizyty w gabinecie dermatologa, kolejnym niezwykle ważnym elementem jest dobór właściwej i co najważniejsze – dopasowanej do typu skóry pielęgnacji. Stosowanie przypadkowych produktów przeznaczonych do pielęgnacji może jedynie nasilać problem. Szeroką ofertę kosmetyków przeznaczonych do skóry trądzikowej posiada w swojej ofercie Dermalogica, czyli specjalista w walce z problemami skórnymi. Marka z olbrzymią starannością dobiera poszczególne składniki, a kluczowe jest uniknięcie wszystkich substancji komedogennych w tym m.in.: lanoliny, olejów mineralnych, środków zapachowych. Tym sposobem możliwe jest uniknięcie zapychania porów i powstawania zaskórników. Niezwykle ważne jest również to, aby produkty kosmetyczne nie zawierały w składzie alkoholu, który dodatkowo może wysuszać lub podrażniać delikatną skórę.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Osoby zmagające się z skórą trądzikową powinny skupić się przede wszystkim na kompleksowym czyszczeniu i dogłębnym nawilżeniu. Te dwa kroki powinny być stosowane oczywiście zamiennie. W walce ze zmianami trądzikowymi na medal sprawdzą się również całe serie kosmetyków – ponownie przypominamy jednak o tym, jak ważne jest przyjrzenie się składom i zaleceniom producenta zawartym na opakowaniu. Niejednokrotnie usłyszeć można, że posiadacze i posiadaczki cery trądzikowej z pewnością bardzo polubili się ze wszelkimi kosmetykami w formie żelu. I z tym stwierdzeniem nie sposób jest się nie zgodzić. Dzięki swojej szybkoschnącej, a jednocześnie lekkiej formule są w pełni bezpieczne, a jednocześnie skuteczne.

Dobierając najlepsze kosmetyki, warto mieć na uwadze, że skóra trądzikowa i tłusta mają ze sobą całkiem sporo wspólnego. Zarówno jedna, jak i druga określana jest inaczej mianem cery problematycznej. Wynika to m.in. z nadmiernej produkcji ilości sebum. Jak najprościej odróżnić więc te dwa rodzaje skóry? W olbrzymim uproszczeniu można powiedzieć, że posiadaczki cery tłustej borykają się wyłącznie z błyszczeniem i przetłuszczaniem skóry, natomiast u osób posiadających cerę trądzikową często pojawia się również trądzik i wypryski.

You May Also Like