W jaki sposób działa automat vendingowy?

Jeśli rozważasz zakup, wynajem lub dzierżawę automatu vendingowego i masz jakieś pytania, spróbujmy na nie odpowiedzieć poniżej.

Jak działają automaty vendingowe ?

Automaty vendingowe są w zasadzie zautomatyzowanym sklepem. Produkty są ładowane do maszyny i są dostępne do zakupu, zazwyczaj 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Produkty vendingowe to najczęściej: świeżo przygotowane napoje, butelki, puszki, przekąski i świeża żywność. Ale wydaje się, że nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co może być sprzedawane w dzisiejszych czasach. Każda pozycja w automacie vendingowym ma swój własny numer wyboru lub odpowiedni przycisk. Klienci dokonują płatności, wybierają odpowiedni numer pozycji lub przycisk, a następnie czekają na wydanie wybranego produktu.

Obecnie w obiegu znajduje się wiele różnych automatów vendingowych. Mogą one obejmować świeżo parzone gorące napoje, zimne puszki i przekąski, świeżą filtrowaną wodę, słodycze, świeżą żywność, gorącą żywność, a nawet produkty niejadalne. Maszyny mogą łączyć przyciągającą wzrok grafikę z ekscytującymi, nowymi produktami i intrygującymi filmami wideo oraz dźwiękiem stereo, aby przyciągnąć klientów.

Automaty vendingowe są albo na kartę albo na monety. W dzisiejszych czasach płatności bezgotówkowe są coraz bardziej popularne. Klienci mogą generalnie płacić kartą, gotówką lub za pomocą płatności mobilnych.

Po dokonaniu płatności klient może wybrać numer wyboru lub odpowiedni przycisk i czekać na wydanie wybranego produktu.

Kto będzie zarządzał moją maszyną vendingową?

W zależności od tego, jak chcesz to rozegrać, możesz mieć pełną kontrolę nad automatem i czerpać pełne dochody ze sprzedaży przekąsek/napojów lub zlecić obsługę automatu firmie, a samemu wziąć mniejszą część zysków. Istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o inwestowanie w maszyny:

  • Zakup bezpośredni: Zapłać za całą maszynę i napełnij ją. Ale uzyskuj 100% przychodów.
  • Wynajem/leasing: Firmy vendingowe obsługują maszyny i mogą je wydzierżawić Twojej firmie. Firma operacyjna uzyskuje dochód z maszyny, w zależności od Twojej umowy.

Czy automaty vendingowe zarabiają pieniądze?

Ile pieniędzy zarabia automat sprzedający, może się różnić w zależności od wielu czynników, w tym: miejsca umieszczenia automatu, produktów, które są w nim umieszczane oraz wszelkich powtarzających się wydatków biznesowych. Wzięcie pod uwagę tych głównych czynników sprawi, że będziesz w dobrej sytuacji, aby uzyskać zdrowy zysk ze swojej maszyny.

  • Lokalizacja – umieszczenie maszyny w miejscu o dużym lub małym natężeniu ruchu będzie miało duży wpływ na sprzedaż.
  • Produkty – Umieszczenie odpowiedniego produktu we właściwym miejscu jest kluczem do dobrze umieszczonego automatu. czyli zdrowe przekąski i napoje czy świeża filtrowana woda w centrum sportowym. 
  • Ceny – oferowanie podzielonej ceny może przyciągnąć więcej klientów. np. kup napój i zdobądź przekąskę za pół ceny. Lub oferując zniżki na korzystanie z własnego kubka i zrób coś dla środowiska.
  • Wydatki – Uwzględnienie rotacji zapasów i kosztów, a także kosztów utrzymania i bieżących konserwacji. Umieszczanie świeżych produktów o krótkim okresie przydatności do spożycia będzie miało ogromny wpływ zarówno na koszty, jak i czasy uzupełniania.
You May Also Like