Jakie są najpopularniejsze modne garnitury do ślubu?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą w dniu ceremonii prezentować się wyjątkowo. Panie muszą wybrać wymarzoną sukienkę, a panowie powinni znaleźć odpowiedni garnitur. Warto mieć więc świadomość tego, jakie są obecnie modne garnitury do ślubu. Przy ich wyborze należy bez wątpienia zwrócić uwagę na fason oraz na barwę. 

Dwuczęściowy a może trzyczęściowy garnitur – co jest na topie?

Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, czy modniejszy jest obecnie dwuczęściowy, czy może trzyczęściowy garnitur. Na szczęście, modne są zarówno te składające się z dwóch elementów, jak i te składające się z trzech. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że dwuczęściowe garnitury składają się z marynarki oraz spodni. Nie każdy ma jednak świadomość tego, z czego właściwie złożony jest garnitur trzyczęściowy. Tymczasem okazuje się, że jego elementem, oprócz marynarki i spodni jest kamizelka. Każdy musi więc sam zdecydować o tym, jaki garnitur wybrać. Wybór określonego modelu zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji mężczyzny. W większości przypadków panowie chcą brać pod uwagę także zdanie swojej przyszłej żony. Przesądny przyszły pan młody z całą pewnością nie będzie jednak chciał, aby jego ukochana zobaczyła garnitur przed ślubem. 

Jakie kolory są najmodniejsze?

Modne garnitury do ślubu dostępne są w naprawdę rozmaitych barwach. Każdy mężczyzna znajdzie więc rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb. Miłośnicy klasyki śmiało mogą zdecydować się na ubranie w kolorze granatu bądź szarości. Trzeba jednak uważać na czerń. Niestety, nie jest ona zbyt modnym wyborem na ślubną ceremonię. Jeżeli przyszły pan młody ceni sobie niebanalne rozwiązania, może zdecydować się na garnitur o jasnej barwie. To doskonała opcja przede wszystkim dla panów posiadających ciemną karnację. Można postawić na ubranie o barwie kremowej bądź białej. 

Tego rodzaju garnitury najlepiej sprawdzą się latem. Wydaje się, że całkiem modnym i niebanalnym rozwiązaniem będzie także garnitur w kolorze butelkowej zieleni. Postawić można także na odważny burgund. Szczególnie korzystnie w tym kolorze prezentować się będą blondyni. W salonach z garniturami można znaleźć także garnitury w kratę. One także nie wychodzą z mody. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kraciasty ubiór może wizualnie poszerzać sylwetkę. Jest to więc opcja raczej dla szczupłych mężczyzn. 

Co jeszcze warto mieć na uwadze wybierając garnitur do ślubu?

Przy wyborze garnituru warto zwracać uwagę nie tylko na to, czy jest on modny. To, aby ubranie było atrakcyjne pod względem wizualnym jest oczywiście bardzo ważne, zwłaszcza w tak wyjątkowym dniu jak dzień ślubu. Nie da się jednak ukryć, że garnitur powinien być również, a może przede wszystkim – funkcjonalny. Należy więc postarać się o wybór najodpowiedniejszego rozmiaru. Każdy przyszły pan młody powinien mieć na uwadze swój własny komfort. Wesele potrwa bowiem kilkanaście godzin. Zbyt ciasny garnitur mógłby więc być niesamowicie niewygodny. Nie należy jednak sięgać po luźny strój. Będzie on bowiem podkreślał nie tylko mankamenty sylwetki, ale również i jej atuty. Najlepiej byłoby więc dokonać przymiarek kilku różnych modeli przed kupnem. Na zakupy dobrze byłoby wybrać się z osobą bliską, na przykład ze swoją narzeczoną. Dla zdecydowanej większości mężczyzn kluczowa jest cena garnituru. Każdy pan, któremu zależy na zakupie stroju weselnego wysokiej jakości w rozsądnej cenie, powinien przejrzeć kilka, a może i kilkanaście różnych ofert. Warto dać szansę nie tylko sklepom stacjonarnym, ale i internetowym. Zdecydowana większość sklepów pozwala na dokonanie zwrotu garnituru, jeżeli z jakichś względów nie będzie on odpowiedni. Trzeba pamiętać o tym, że najdroższe są ubrania pochodzące z najnowszych kolekcji. Być może dobrze byłoby więc rozważyć kupno garnituru z wyprzedaży. Wbrew pozorom, wcale nie jest to gorsza opcja. Większość modeli z poprzedniego sezonu jest bowiem nadal modna.

You May Also Like