Długopis Parker – królewska klasa wśród przyborów do pisania

Wielu ludzi wybiera obecnie pisanie długopisami jednorazowymi czy nawet reklamowymi. Są jednak tacy, którzy potrzebują postawić na przybory wyższej jakości. Na przyrząd do pisania, który nie wyleje w kieszeni, nie złamie się przez przypadek i co ważniejsze, o długiej żywotności. W wypadku tego typu potrzeb i oczekiwań jeden z potencjalnych wyborów to długopis Parker.

Marka może pochwalić się wieloletnią historią i trwałością swoich produktów. Dla wielu osób nie bez znaczenia jest też precyzyjnie dopracowany dizajn tych długopisów.

Długopisy Parker – historia marki

Historia długopisów Parkera zaczęła się przeszło sto trzydzieści lat temu. Przyszły założyciel marki pracował w firmie John Holland. Tutaj zebrał nie tylko ogromne doświadczenie w sprzedawaniu przyborów do pisania, ale też zdobył ogromną wiedzę na temat budowy piór.

Jej efektem było opatentowanie przez George’a Saffera Parkera wiecznego pióra Lucky Curve. Nastąpiło to w 1894 roku. Pióro już było znacznym ułatwieniem w dziedzinie pisania ręcznego. Jak w każdym innym przyborze tego typu atrament spływa na stalówkę popychany przez siłę grawitacji. Lucky Curve miało jednak tę właściwość, że zatrzymywało ciecz w środku, kiedy pióro nie było w użyciu.

Rozwiązania stosowane w tym modelu zostały wiele razy później wykorzystane w kolejnych piórach. Z kolei pierwszym odnoszącym sukcesy produktem okazało się Parker Jointless.

Również posiadało zabezpieczenia przed wyciekami. Nazwa “Jointless” wzięła się stąd, że pióro posiadało jednokomorowy pojemnik na atrament.

Lata dwudzieste – czas rozkwitu firmy

W latach 1920 – 1960 firma Parker dalej stabilnie się rozwijała. Można ją też śmiało nazwać pionierem w dziedzinie tworzenia nowych rozwiązań.

W 1931 roku na przykład wprowadziła do sprzedaży quink – quick drying ink (szybko-schnący atrament). Warto zwrócić uwagę także na model Parker 51. Przez dłuższy czas uchodził on za najczęściej sprzedawane wieczne pióro na świecie.

Długopis Parker Jotter

Kolejnym olbrzymim przełomem dla marki Parker było stworzenie modelu Jotter. Jest to pierwszy długopis i jednocześnie jeden z najpopularniejszych produktów w historii firmy. Odznacza się prostą, ale wysmakowaną obudową, która pierwotnie była wykonywana z nylonu. Niezwykle charakterystyczny element to także zaczep w kształcie strzały.

Warto zwrócić uwagę, że Jotter był nie tylko pierwszym długopisem Parkera. Jest to też jednocześnie jeden z najstarszych długopisów w historii.

Długopis Parker – szeroki wybór modeli

Obecnie długopisy już od dawna nie są nowinką technologiczną. Wręcz przeciwnie. Kupimy je właściwie wszędzie – od kiosku po stację benzynową.

Na tle prostych i nijakich przyborów do pisania długopis Parker wyróżnia się jednak unikalną klasą i wydajnością.

Szeroki wybór długopisów Parker

Jotter jest legendą samą w sobie i często siłą napędową marketingu firmy. Przypomina o jej historii oraz niedającym się podważyć doświadczeniu w świecie papierniczym.

Jednocześnie jednak Parker stara się nieustannie dodawać nowe elementy do swojej oferty. Dostępne są one z dwoma rodzajami mechanizmów:

  1. Mechanizm wciskany. Po “kliknięciu” elementem w górnej części długopisu, wysuwa się końcówka wkładu.
  2. Mechanizm obrotowy. Musimy przekręcić jeden z elementów, aby móc pisać.

Przy zakupie długopis Parker jest wyposażony we wkład. Kiedy się jednak skończy, będziemy musieli nabyć nowy. I tutaj ważna informacja – możemy zdecydować się na dwie szerokości pisania:

  • F (fine – cienkiej)
  • M (medium – średniej)

Należy też zwrócić uwagę na fakt, że długopisy Parker można nabyć w dużej ilości różnych stylów. Niektóre z nich są tak zaprojektowane, aby wyglądem przypominały klasyczne wieczne pióra.

Ile kosztuje długopis Parker?

Długopisy jednorazowe możemy często kupić już nawet z trzy złote. Odrobinę bardziej wytrzymałe będą kosztowały pięć czy sześć złotych.

Ceny za długopis Parker są jednak o wiele wyższe. W wypadku tych ekskluzywnych przyrządów do pisania zaczynają się od 240 złotych.

Możemy też jednak postawić na naprawdę wyjątkowe modele, takie jak Parker Sonnet Premium Silver. Jak sama nazwa wskazuje niektóre elementy obudowy zbudowane są ze srebra.

You May Also Like